Egemin Bereketi Kadının Emeği

30 yıllık önce Ayvalık’tan çıkan ve Türkiye’nin en sevilen sıvıyağ markası olan Yudum, kendi memleketine olan bağlarını yeni bir sosyal sorumluluk Projesi ile kuvvetlendiriyor.

Yudum ailesinin en genç üyesi Egemden zeytinyağları, Ayvalık zeytinyağının kalitesini sofralara taşırken Egem’in Bereketi Kadının Emeği projesi ile de çok önemli bir misyonu hayata geçiriyor. Ayvalık Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğinde başlayan Yudum Egem’in Bereketi Kadının Emeği projesi, ev ekonomisine katkı sağlamak ve üretmek isteyen Ayvalık’lı kadınlara fırsat sunuyor. Ayvalık’lı kadınlarımızın hayalleriyle hayat bulan ve birer sanat eseri niteliğindeki Egemden şişeleri bir Yudum mutluluk hikayesine dönüşüyor.

Projenin diğer bir amacı da Ayvalık kültürüne ve değerlerine sahip çıkmak. Bu nedenle şişe tasarımlarında Ayvalık’la özdeşleşmiş imgelerden ilham alındı. Zeytin ağaçları, Ayvalık kedileri, tarihi kapılar bunlardan bazıları...

Proje boyunca benzer hayallere sahip yeni arkadaşlıklara da vesile olan Yudum Egem’in Bereketi Kadının Emeği, ev bütçesine katkı sağlamasıyla da onlara yepyeni bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Egem’in Bereketi Kadının Emeği ile her zaman ‘’Afiyet’’le…

Projeye emeği ve sanatı ile katkıda bulunan Ayvalıklı kadınlarımızın kendi sözlerinden kesitler...

"Üretiyorum, ürettikçe mutlu oluyorum."

- Deniz Hatırlı

"Çorbada benim de tuzum olsun istiyorum. Eve katkıda bulunmak madden ve ruhen beni mutlu ediyor."

- İlknur Soydemir

"Üretmeyi ve boyamayı çok seviyorum. Hep yapmak istediğim bir işi Yudum'la gerçekleştirmek beni çok mutlu etti."

- Ferhan Sal

"Projeyle hobim bir karşılık buldu ayrıca Ayvalık'ın tanıtımında olmakdan çok mutluyum. Teşekkürler Yudum."

- Çiler Sekendiz

"Şişelere boyadıklarımla tanımadığım kalplere köprü kuruyorum."

- Sibel Tankişi